Transport naszych Bonsai

Powstaje pytanie jak nasze rośliny trafiają z dalekiej Japonii do siedziby Garden One w Kupnie? Zanim opuszczą Japonię muszą przejść długą drogę. A mianowicie, drzewka Bonsai, zgodnie z przepisami fitosanitarnymi pozostają w Japonii na kwarantannie przez dwa lata. W tym czasie są pielęgnowane przez wysokiej klasy japońskiego fachowca Pana Isao, mistrza Bonsai, który pracuje specjalnie dla naszej firmy.

Po dwóch latach kwarantanny roślina dostaje czip, następnie otrzymuje certyfikat fitosanitarny i zostaje przewieziona do najbliższego portu w Japonii. Kolejnym etapem jest spakowanie Bonsai do kontenera, w którym panuje odpowiednia temperatura. Następnie kontener trafia na statek. Morska podróż drzewek trwa zwykle 45 dni i kończy się w porcie, w Gdyni. Stamtąd kontenery z roślinami trafiają do tira, w którym podobnie jak na statku utrzymywana jest odpowiednia temperatura. Kolejnym przystankiem Bonsai jest już siedziba firmy Garden One w Kupnie.

To jednak nie koniec skomplikowanego logistycznie przedsięwzięcia. W Kupnie roślina zostaje umieszczona w jedynej tego typu hali w Polsce, w której przechodzi kolejną kwarantannę. Tym razem czas oczekiwania wynosi trzy miesiące. To ostatni etap, po którym Bonsai zostaje wystawiony na sprzedaż i może bez przeszkód trafić do naszych Klientów.