Oferta

Projektowanie ogrodów przydomowych

Piękna i zadbana przestrzeń wokół domu jest naszą wizytówką, dlatego już na początku warto poświęcić szczególną uwagę na zaprojektowanie ogrodu, aby później korzystać i cieszyć się z niego w pełnej mierze. Jesteśmy firmą specjalizującą się w zakresie architektury zieleni. Projektowanie ogrodów przydomowych to nasza specjalność.

Dzięki nieograniczonej kreatywności, wieloletnim doświadczeniu i bogatej wiedzy, jesteśmy w stanie zrealizować niemal każde oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Przy projektowaniu wykorzystujemy innowacyjne i nowoczesne rozwiązania. Uwzględniamy wszystkie cechy terenu, bierzemy pod uwagę kształt działki, rodzaje gleb czy otaczającą scenerie. Sprawiamy, że przestrzeń wokół domu jest oryginalna, estetyczna i funkcjonalna.

Do każdego projektu podchodzimy jak do wyzwania, traktujemy je indywidualnie, służymy radą i pomocą. Komponujemy ogrody z zastosowaniem wyjątkowych form, wzorów i barw. Wykorzystujemy najwyższej jakości rośliny, które pochodzą z naszej szkółki. Każda aranżacja zieleni ma wiele wspólnego z sąsiadującym krajobrazem i architekturą budynku.

Zajmujemy się projektowaniem ogrodów od początku, jak również modyfikacją, renowacją lub adaptacją istniejących.

Projektowanie terenów użyteczności publicznej

Kolejną z naszych specjalności jest projektowanie architektury krajobrazu przy obiektach użyteczności publicznej. Działamy w zakresie modernizacji istniejącej przestrzeni oraz tworzymy nową.

Przed projektowaniem danego terenu zajmujemy się zbiorem informacji z wykorzystaniem różnych źródeł. Korzystamy z wizji lokalnej, badamy warunki przyrodnicze, technologiczne i społeczne. Po dogłębnej analizie i przedyskutowaniu wszystkich wytycznych projektowych, przedstawiamy pomysł, tworzymy koncepcje graficzną, opisową oraz wizualizację zagospodarowania danego terenu.

Do naszych profesji należą projekty: parków, ogrodów, zieleni osiedlowej, komercyjnej, przy obiektach sakralnych i sportowych, placów zabaw, mini golfy i inne.

Architektura ogrodowa

Dodatkowym elementem idealnie zaprojektowanej przestrzeni przydomowej jest architektura ogrodowa. Tworzymy drewniane konstrukcje, rozmaite tarasy i eleganckie patia, do których produkcji wykorzystujemy wysokiej jakości egzotyczne drewno.

Tworzymy meble i akcesoria ogrodowe, tj. pergole, altany, trejaże, kratownice i ławki. Projekt urozmaicamy różnorodnym oświetleniem, które dostosowane jest do klimatu i stylu danej przestrzeni. Każdy z tych elementów jest niezwykle istotny dla aranżacji ogrodu. Nasze projekty nie tylko zdobią ogród, ale również tworzą całość, łączą się z przestrzenią. Nic nie jest w nich przypadkowe.

Ponadto zajmujemy się odnową i montażem mebli. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i projekty. Tworzymy meble na zamówienie. Pomagamy w wyborze kolekcji katalogowych.

Ogrody Feng Shui

Coraz częściej zwracamy szczególną uwagę na odpowiednią aranżację przestrzeni, która ma wpływ na naszą codzienność. Na przeciw tym oczekiwaniom wychodzi chińska filozofia feng shui, której zasady można zastosować nie tylko w mieszkaniu, ale również w ogrodzie. Ta starożytna praktyka pomaga osiągnąć szczęście, zdrowie, dobre samopoczucie oraz powodzenie w związku i pracy.

Jedną z naszych specjalności jest projektowanie architektury ogrodów zgodnie z zasadami feng shui. Nasza wiedza zdobyta na szkoleniach i szerokie doświadczenie umożliwiają tworzenie przestrzeni wokół domu, w której uzyskamy swobodny przepływ energii chi, czyli siły życiowej natury i człowieka. Aby ją osiągnąć w trakcie planowania oraz przygotowywania ogrodów feng shui, należy wykorzystać wzajemne oddziaływanie i równowagę pięciu żywiołów: drzewo, ogień, ziemia, metal i woda.

Podczas planowania ogrodu feng shui wykorzystamy wiele ważnych elementów, które pozytywnie wpłyną na naszą codzienność. Zadbamy o to, aby każdy zakątek był uporządkowany, szykowany i estetyczny. 

Drzewka Bonsai

W swojej szkółce roślin ozdobnych posiadamy m.in. wspaniałe i potężne drzewka Bonsai. Na zdjęciach poniżej przedstawiamy Państwu Kilka z nich.

Drzewka Bonsai - projektowanie ogrodów Rzeszów Drzewka Bonsai - projektowanie ogrodów Rzeszów Drzewka Bonsai - projektowanie ogrodów Rzeszów Drzewka Bonsai - projektowanie ogrodów Rzeszów

Drenaże, odwodnienia, automatyczne nawadnianie

Jednym z najlepszych sposobów utrzymania ogrodu w dobrej formie jest dobrze zaplanowany system drenaży oraz odwodnień. Elementy te mają za zadanie dostarczyć prawidłową ilość wody w zależności od warunków atmosferycznych, zagwarantować należytą chłonność oraz przepuszczalność gleby. Nasza firma posiada wysokie doświadczenie w planowaniu tego rodzaju rozwiązań. Dbamy o to, aby nadmiar wody czy susza, nie wpłynęły negatywnie na ogród.

Proponujemy efektywne metody instalacji systemów drenaży, składających się z różnego rodzaju liniowych sieci odpływowych, studni chłonnych, zbiorczych czy osadników. Jeżeli to konieczne montujemy pompy, które mają za zadanie odprowadzać nadmiar wody z ogrodu poza jego teren.

Bardzo ważnym etapem podczas dbania o ogród jest nawadnianie terenu

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jaki daje nam automatyczny system nawadniania, ułatwiona została pielęgnacja ogrodu poprzez jego samodzielne podlewanie. Nasza firma korzysta wyłącznie z najlepszej jakości, certyfikowanych urządzeń, które zostały wyprodukowanych przez renomowane marki. Instalowane przez nas systemy pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze, a co najważniejsze unikniemy nadmiernego marnowania wody.

Dodatkowo wykonujemy stawy, oczka wodne, kaskady, fontanny i wiele innych elementów wodnych.

Oświetlenia i iluminacje

Kolejnym z elementów dobrze zaprojektowanego ogrodu jest zastosowanie wysokiej jakości oświetlenia i iluminacji, które zespolą przestrzeń oraz nadadzą wyjątkowego i efektywnego wykończenia. Podczas realizacji projektu korzystamy z produktów renomowanych marek tj. zewnętrzne lampy rozjaśniające podjazd, dom, drzwi wejściowe, taras, ponadto naświetlacze, oświetlenia gruntowe, oświetlenia altan, ścieżek czy fontann. Pomogą nam one stworzyć idealnie, klimatyczne i magiczne miejsce do odpoczynku i spędzania w nim czasu wolnego z rodziną i przyjaciółmi.

Nasadzanie i kompozycje roślinne

Najlepszym sposobem na określenie charakteru ogrodu oraz nadanie mu pożądanego klimatu jest odpowiednio zaplanowana kompozycja roślinna. Nasza szkółka posiada różnorodną zieleń, oferujemy szeroki wybór szaty roślinnej. Posiadamy rośliny ozdobne: krzewy, drzewa, krzewinki, byliny, rośliny jednoroczne i cebulowe. Ponadto oferujemy nasadzanie bonsai sprowadzone z Japonii, które w ogrodzie prezentować się będzie bardzo oryginalnie.

Dzięki doświadczeniu w ogrodnictwie oraz posiadaniu szkółki pomożemy skomponować wspaniałe i nietuzinkowe kompozycje oraz zrealizujemy w ogrodzie niemal każde zamówienie. Oprócz kompozycji roślinnych wykonujemy również różnego typu nasadzania w ogrodach przydomowych i użyteczności publicznych, m.in.: sadzimy żywopłoty, ulepszamy glebę czy wzmacniamy roślinnością skarpy.

Ponadto, aby zmniejszyć liczbę występujących chwastów wykorzystujemy w nasadzeniu folie ogrodniczą, którą otaczamy ekobordem. Zaś do przykrycia powierzchni używamy marmuru, granitu, różnego rodzaju grysów, kamieni oraz kory sosnowej.

Zakładanie trawników

Podstawą pięknego i zadbanego ogrodu jest trawnik. Stanowi tło dla otaczającej architektury ogrodowej. Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu i zakładaniu najlepszej jakości zielonego trawnika na terenach prywatnych, komercyjnych i użyteczności publicznej. Oferujemy: trawniki dywanowe, pochodzącego z siewu, z rolki, zastępcze (najlepsze do miejsc zaciemnionych i piaszczystych), naturalne murawy odporne na wydeptywanie oraz kwietne łany przypominające łąkę. Ponadto naszym Klientom polecamy siatkę przeciw kretom, która zapobiega zniszczeniu trawy przez te zwierzęta.

Obmiary terenu i inwentaryzacje

Przed rozpoczęciem projektowania architektury ogrodu prowadzimy początkową orientację przestrzeni, pobieramy obmiary terenu, wydajemy opinie o napotkanych trudnościach, pokazujemy możliwości jakie należy wykorzystać w projekcie. Ponadto określamy warunki naturalne działki: jej ukształtowanie, rodzaj gleby, nasłonecznienie, określenie gatunków roślinności i ich przydatności. Wizja ta ma na celu ukazanie najlepszych pomysłów jakie należy zastosować planując piękny i estetyczny ogród.

Kompleksowe usługi ogrodnicze

Działamy również kompleksowo. Zajmujemy się ogrodami w szerokim zakresie. Projektujemy, realizujemy, pielęgnujemy i dbamy.

Bardzo istotna jest systematyczna pielęgnacja zieleni. To dzięki całorocznej opiece nad przestrzenią wokół domu możemy cieszyć się jej pięknem. Najważniejszym etapem w trakcie dbania o ogród jest okres od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni oraz przygotowania na zimę. Nasza firma oferuje usługi ogrodnicze tj.:

 • przycinanie krzewów, traw i drzew

 • dbanie o roślinność

 • opryskiwanie zieleni,

 • nawożenie,

 • koszenie trawnika,

 • odchwaszczanie rabat kwiatowych

 • uzupełnianie braków ściółek czy kamieni,

 • okrywanie krzewów,

 • ostatnie nawożenie,

 • sprzątanie liści,

 • wywożenie odpadów,

 • i inne.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.